top of page

משובים מסדנת חוסן נפשי למפוטרי הייטק

תעשיית ההייטק בארץ ובעולם מתאפיינת בדינמיות רבה ובחוסר ביטחון תעסוקתי. בשנת 2008 התפוצצה בועת ההייטק ועובדים רבים פוטרו מעבודתם ונותרו מחוסרי עבודה. באותה תקופה העברתי סדנה מיוחדת למפוטרי ההייטק: "סדנת חוסן נפשי" שנועדה  לחזק  אותם ולתת להם כוח וכלים להתמודד עם המצב החדש ולהמשיך הלאה.

ע.ג. כותב 

"הגעת אלינו בשלב בו היינו מאד זקוקים לעזרה, גם אם חלק מאיתנו לא הבין זאת.

 

גם אם לא תמיד ראינו את הקשר המיידי בין ה"משימה" של חיפוש עבודה לבין התרגילים הגופניים, מצאתי את עצמי ממש מחכה למפגשים, ונהנה מהם במהלך המפגש ולאחריו.

 

רכשתי הרבה ידע, אודות עצמי, אודות יכולותיי ודרכים שונות להקל על מצוקות. אני משתמש בטכניקות ההרפיה בסיטואציות שונות, לאו דווקא הקשורות לעבודה. הרי החיים מזמנים לנו הזדמנויות רבות להיות לחוצים, כך שתמיד ניתן להשתמש במה שלימדת אותנו.

 

הסדנא שלך הייתה דבר טוב אחד שיצא מהפיטורים האלה."

ע.ג.

ד.צ. כותב 

"ברצוני להודות לך מאוד על הסדנא שהעברת לנו.

אני לא איש של יוגה. בדרך כלל אני מוצא פורקן בעיסוק בספורט כמו גלישה או רכיבה, ובכל זאת הסדנה הועילה לי מאוד.

 

הסדנה הביאה אותי למודעות עצמית טובה יותר ובעקבות כך:

א. קל לי יותר לזהות את הרגע בו אני מרגיש מועקה או מצוקה נפשית

ב. אני מבין את המשמעות הקשה של להיות במצב זה

ג. יש לי את היכולת לבחור אם להישאר במצב זה, או לא.

 

במהלך הסדנה סיפקת לנו סט כלים להתמודדות עם מצבים אלו. במקרים מסוימים אשתמש בהם ובמקרים אחרים אשתמש בכלים שפיתחתי לעצמי.

 

בכל מקרה עזרת לי מאוד להתמודד עם התחושות הקשות הנלוות לתהליך הפיטורים אותו עברתי."

ד.צ

ש.ו. כותבת 

"אני אקדים ואומר תודה ענקית על החוויה של הסדנא, אין לך מושג מה זה נתן לי.

 

אני אמא ל-3 בנים, עובדת משרה מלאה בעבודה ורצה למשרה מלאה בבית - בעלי עצמאי שכמעט ולא בבית, וכול הנטל נופל עליי - אבל הכול! בנוסף, אני טיפוס היפראקטיבי ולחוץ.

 

בשיחת הפרידה סיפרתי לך שלפני שהתחילה הסדנא קרה לי משהו - כנראה ממתח ולחץ שהייתי שרויה בו. אני לא אפרט את התופעות אבל זה היה מפחיד ומלחיץ שמשהו כזה קרה לי.

 

ואז הגיעה הסדנא שלך כמו משהו מכוון מהשמים (אני מאמינה שדברים לא סתם קורים, יש יד מכוונת). ואת, עם הקול המרגיע שלך, לימדת לנשום, להתחבר לאני הפנימי, נתת טיפים והדרכה לתרגילי נשימה, לכול מיני תרגילי יוגה - אני ממש התחברתי וזה מאוד עזר לי! אין לך מושג כמה.

 

אני בהחלט לוקחת את זה לחיי היום יום. "

ש.ו

ע.ק. כותב 

"הסדנה הייתה ממש בזמן ונתנה לי את היכולת להירגע ולהבין שהפיטורים זה לא סוף העולם, ושיש חיים גם מחוץ למסגרת של העבודה הנוכחית. היא היוותה מעין עוגן ונתנה נקודת אחיזה.

 

מה שלקחתי בעיקר מהסדנה זה נושא ההתקבעות וההרגלים. למדתי שעלי להיות יותר ערני ועם היד על הדופק ולא לקחת שום דבר כמובן מאליו.

 

למדתי גם שמכל מצב אפשר להפיק את הטוב ולהסתכל ולהיפתח לאפשרויות חדשות."

ע.ק.

מ.ג. כותב 

"

אני רוצה להודות לך מאוד על העזרה שהושטת לנו בתקופה קשה זו עבורנו.

 

אני חושב שבסדנא שלך היה משהו מיוחד שלא חשתי בהרבה סדנאות -

הייתה בה מין נתינה טהורה ואמיתית.

"

מ.ג

ד.ר. כותב 

"

רציתי לשתף אותך בחוויה מאחד המפגשים: בהרפיה הראשונה הרגשתי לחץ של הדופק בעיניים שלי, ולאחר התרגילים ובזמן ההרפיה השנייה הלחץ פשוט נעלם.

 

למרות שמסובך יותר במצבים היומיומיים, לאחרונה אני מנסה תרגילי הרפיה, נשימות עמוקות. מידי פעם, כאשר אני מרגיש שהנשימות קצרות, ויש הרגשה של כובד בחזה, אני משתדל לקחת נשימות עמוקות יותר וארוכות יותר ולהרגיש את האוויר נכנס ויוצא, ניסיתי גם לשתף את הבת הגדולה שלי בכמה תרגילי איזון, יצאו הרבה צחוקים והייתה הרגשה טובה...

"

ד.ר.

bottom of page