אודות

בשנת 2002 עשיתי שינוי גדול בחיי, כשעברתי מתחום ההייטק, בו עסקתי כשני עשורים, לתחום הטיפולי-בריאותי. אני מרגישה שבעולם הטיפולי מצאתי את ייעודי, כך שקל לי להביא לטיפול רגישות, הקשבה, סבלנות ואהבה. זוהי הנאה בשבילי לשתף ולהעניק למטופלים שלי מהידע שרכשתי ומניסיוני המקצועי והאישי.

חני גנני פסיכותרפיסטית

האני מאמין 

אני מאמינה שלכל אדם יש זכות בסיסית לחיות חיים בעלי משמעות וסיפוק ולהרגיש נוח ובטוח בעולם ובחברה. לעיתים נראה שהקשיים הנערמים בדרכנו מחבלים ביכולתנו להגשים את השאיפות שלנו, ולהיטיב את איכות חיינו.

טיפול רגשי בעיני הוא דרך של שיתוף פעולה ביני לבין המטופלים, על מנת להתמודד טוב יותר עם הקשיים שלהם ולשפר את הרגשתם.

ביחד נגיע להבנה מעמיקה של המצוקות, לגילוי מחודש של הכוחות הפנימיים, לרכישת מיומנויות נוספות וליצירת שינוי מיטיב.

החיבור

בתחומי ההייטק והעסקים, לצד היתרונות הרבים, ישנה חשיפה מתמדת ללחצים ועומס, שעלולים להשפיע על שאר תחומי החיים.

לעתים מתפתחים קשיים שבאים לידי ביטוי בחרדות שונות, כאבים גופניים, דיכאון, שיבוש יחסים בין-אישיים ועוד.

החיבור שלי לעולם התזזיתי והעמוס הזה בא מתוך היכרות אישית.

עבדתי בחברות סטארט-אפ ובחברות גדולות בארץ ובחו"ל, פתחתי עסקים קטנים, וגידלתי את ילדי בתוך הקלחת הזו. חוויתי לעומק את טיב העבודה, הסביבה העסקית, הפוליטיקה הארגונית ואת הסטרס והקשיים הנלווים להם.

היום אני פוגשת בקליניקה עובדות ועובדים, מנהלות ומנהלים החווים את אותן חוויות.

השילוב שקיים בי בין העולמות - העסקי והטיפולי, מאפשר לי ללוות את המטופלים שלי באופן אמפתי ומדויק בחתירה שלהם לחוויית חיים של אופטימיות, התמודדות והתפתחות.

הניסיון

בנוסף לקליניקה הפרטית, צברתי ניסיון טיפולי רב במסגרות ציבוריות כמו: בי"ח פסיכיאטרי, מחלקת רווחה עירונית ובמסגרות שונות בחינוך המיוחד.

הגישה והתהליך בטיפול

לימודים אקדמיים והכשרות מקצועיות

 • CBT – התמחות בפסיכותרפיה קוגניטיבית-התנהגותית – התכנית הישראלית לטיפול התנהגותי-קוגניטיבי, בחסות אוניברסיטת בר-אילן ואיט"ה (האגודה הישראלית ל- CBT).

​​

 • MA תרפיה בתנועה, Lesley University – שלוחת אוניברסיטת בוסטון בארץ.

 • קורס ויסות רגשי בגישות מתקדמות של CBT, התכנית הישראלית לטיפול התנהגותי-קוגניטיבי.

 

 • קורסים והשתלמויות בתחומים טיפוליים כמו: תרפיה בתנועה, יוגה-תרפיה, מדיטציות ודמיון מודרך, גשטלט, התמקדות.

 

 • BSc מדעי המחשב, טכניון, חיפה.

 • פרקטיות – המיקוד בבעיות הספציפיות איתן מגיעים המטופלים מאפשר הקלה ושינוי בדרך הכי קלה ופשוטה ובטווחי זמן קצרים יחסית. גם במקרים בהם המטופלים מוצפים בקשיים או אינם יודעים למקד את הבעיה, אנו מנסים ליצור סדרי עדיפויות, לקבוע מטרות בנות השגה, לבדוק ולשנות את דרכי הפעולה בהתאם לצרכים המתעוררים בתהליך.

 • טיפול בגובה העיניים – יש בי כבוד רב לעמדות המטופלים שלי, לרצונותיהם, לחולשות ולחוזקות שלהם. לדעתי, מטופלים בוגרים הם המומחים הכי גדולים לעצמם ולעולם שלהם. המטופלים מרגישים חופשיים לדבר בפתיחות על בעיותיהם, לקבוע מטרות ולהשפיע על השינוי שברצונם לעשות, בדרך הכי מתאימה להם.

 • אקטיביות – מתוך כוונה להיות ממוקדים ולהגיע לתוצאות, התהליך הטיפולי הוא אקטיבי הן מצדי והן מצד המטופלים. אני מביאה הסברים, כלים וחומרים כתובים, עליהם אנו עובדים ביחד בשעה הטיפולית. מטופלים שעושים גם עבודה עצמית, מתרגלים בבית ובוחנים מה עובד ומה לא עובד עבורם, מגיעים לתוצאות מהירות אף יותר.

 • רצף טיפולי – שמירה על רצף טיפולי חשובה מאד בעיני לשם התקדמות. כאשר מתעוררות שאלות או קשיים בין המפגשים ניתן ליצור איתי קשר באמצעות דוא"ל והודעות טקסט.
  ניתן גם  לנהל פגישות או חלקי פגישות בטלפון או בסקייפ.

 • מגוון כלים טיפוליים – יש באמתחתי שלל כלים טיפוליים, חלקם שכלתניים וחלקם יותר חווייתיים. אני מנסה להתאים למטופלים את הכלים בהתאם לצרכים ולנטיות שלהם.
  הכלי העיקרי שלי הוא CBT (קוגניטיבי-התנהגותי). התמחיתי גם בכלים מתחומי התרפיה בתנועה,  Mindfulness, יוגה ועוד. מטופלים לומדים כלים חדשים להם, מבינים אותם לעומק ורוכשים מיומנות לשימוש יום-יומי.
  לעיתים, טיפול אינטגרטיבי, המשלב כלים מדיסציפלינות שונות הוא זה שהכי מתאים ועובד הכי טוב.