top of page

אודות

בשנת 2002 עשיתי שינוי גדול בחיי, כשעברתי מתחום ההייטק, בו עסקתי כשני עשורים, לתחום הטיפולי-בריאותי. אני מרגישה שבעולם הטיפולי מצאתי את ייעודי, כך שקל לי להביא לטיפול רגישות, הקשבה, סבלנות ואהבה. זוהי הנאה בשבילי לשתף ולהעניק למטופלים שלי מהידע שרכשתי ומניסיוני המקצועי והאישי.

חני גנני פסיכותרפיסטית

ה'אני מאמין' 

אני מאמינה שלכל אדם יש זכות בסיסית לחיות חיים בעלי משמעות וסיפוק ולהרגיש נוח ובטוח בעולם ובחברה. לעיתים נראה שהקשיים הנערמים בדרכנו מחבלים ביכולתנו להגשים את השאיפות שלנו, ולהיטיב את איכות חיינו.

טיפול רגשי בעיני הוא דרך של שיתוף פעולה ביני לבין המטופלים, על מנת להתמודד טוב יותר עם הקשיים שלהם ולשפר את הרגשתם.

ביחד נגיע להבנה מעמיקה של המצוקות, לגילוי מחודש של הכוחות הפנימיים, לרכישת מיומנויות נוספות וליצירת שינוי מיטיב.

החיבור

כולנו עוברים בחיים שינויים, משברים, אתגרים בריאותיים, אובדנים.

כולנו מתמודדים; לפעמים אנו מצליחים ליפול ולקום, להתמודד ולהמשיך בחיינו.

אך ישנם מצבים שקשה להסתגל אליהם; ישנם קשיים נפשיים ממושכים, המטרידים ופוגעים בתפקוד, באיכות החיים, במערכות היחסים, או בתחושת הערך העצמי.

כאשר קשה לשאת את הסבל לבד, כאשר יש תחושה של תקיעות וחוסר יכולת לעשות תהליך של שינוי,

זה הזמן לפנות לעזרה מקצועית; להבין ולעבד את כאבי הנפש, לגלות את הכוחות והמשאבים, לקבל ליווי, תמיכה וכלים מעשיים בדרך לשינוי מיטיב.

מצוקות רגשיות וחוויות אנושיות שכאלו חוויתי על בשרי, הן כצעירה בעולם ההייטק והן כבוגרת בעולם הטיפול; כמו כן, כאמא לילדים בוגרים וכסבתא לנכדים.

יש לי היכרות אישית, רבת שנים, עם העולם התזזיתי והעמוס של ההייטק והעסקים, עם הלחצים של מרוץ החיים, עם רגישויות, קשיים, מעברים ושינויים שבאים עם הגיל והתפקיד, ועם מצוקות וטראומות של אנשים יקרים לי.

היום אני פוגשת בקליניקה נשים וגברים החווים חוויות דומות, בעיות וכאבים שבאים עם החיים.

אני פוגשת גם את עצמי ואת אתגרי חיי; חוקרת, משנה ומשפרת תדיר; לומדת לזרום עם מה שהחיים מביאים וליצור משמעות בעשייה שלי.

השילוב שקיים בי בין העולמות - האישי והמקצועי, העסקי והטיפולי, מאפשר לי ללוות את המטופלים שלי באופן אמפתי ומדויק בחתירה שלהם לחוויית חיים של אופטימיות, התמודדות והתפתחות.

הניסיון

בנוסף לקליניקה הפרטית, צברתי ניסיון טיפולי רב במסגרות ציבוריות כמו: בי"ח פסיכיאטרי, מחלקת רווחה עירונית ובמסגרות שונות בחינוך המיוחד.

הגישה והתהליך בטיפול

Hannys
צפייה בסרטון

לימודים אקדמיים והכשרות מקצועיות

 • ACT – קורסים ב'תהליכי ליבה', וקורס 'העמקה ב- ACT'- מרכז גוף-נפש, רמת-השרון. ACT Bootcamp – ארגון ACBS ישראל. השתלמויות רבות ומגוונות בארגוני המטפלים, כמו: 'אמנות המעשה' – ערכים ופעולה מחויבת, 'שימוש במטאפורות'.

 • CBT – התמחות בפסיכותרפיה קוגניטיבית-התנהגותית – התכנית הישראלית לטיפול התנהגותי-קוגניטיבי, בחסות אוניברסיטת בר-אילן ואיט"ה (האגודה הישראלית ל- CBT).

​​

 • Mindfulness – קשיבות. תרגול אישי וקורסים רבים כמו: MBSR- מיינדפולנס להפחתת סטרס, מיינדפולנס לכאבים כרוניים, מיינדפולנס למטפלים, קורס חמלה ועוד.

 • MA תרפיה בתנועה, Lesley University – שלוחת אוניברסיטת בוסטון בארץ; כולל תזה ופרקטיקום בבית חולים פסיכיאטרי.

 • קורס ויסות רגשי בגישות מתקדמות של CBT, התכנית הישראלית לטיפול התנהגותי-קוגניטיבי.

 

 • קורסים והשתלמויות בתחומים טיפוליים כמו: תרפיה בתנועה, יוגה-תרפיה, מדיטציות ודמיון מודרך, גשטלט, התמקדות.

 

 • BSc מדעי המחשב, טכניון, חיפה.

 • פרקטיות – המיקוד בבעיות הספציפיות איתן מגיעים המטופלים מאפשר הקלה ושינוי בדרך הכי קלה ופשוטה ובטווחי זמן קצרים יחסית. גם במקרים בהם המטופלים מוצפים בקשיים או אינם יודעים למקד את הבעיה, אנו מנסים ליצור סדרי עדיפויות, לקבוע מטרות בנות השגה, לבדוק ולשנות את דרכי הפעולה בהתאם לצרכים המתעוררים בתהליך.

 • טיפול בגובה העיניים – יש בי כבוד רב לעמדות המטופלים שלי, לרצונותיהם, לחולשות ולחוזקות שלהם. לדעתי, מטופלים בוגרים הם המומחים הכי גדולים לעצמם ולעולם שלהם. המטופלים מרגישים חופשיים לדבר בפתיחות על בעיותיהם, לקבוע מטרות ולהשפיע על השינוי שברצונם לעשות, בדרך הכי מתאימה להם.

 • אקטיביות – מתוך כוונה להיות ממוקדים ולהגיע לתוצאות, התהליך הטיפולי הוא אקטיבי הן מצדי והן מצד המטופלים. אני מביאה הסברים, כלים וחומרים כתובים, עליהם אנו עובדים ביחד בשעה הטיפולית. מטופלים שעושים גם עבודה עצמית, מתרגלים בבית ובוחנים מה עובד ומה לא עובד עבורם, מגיעים לתוצאות מהירות אף יותר.

 • רצף טיפולי – שמירה על רצף טיפולי חשובה מאד בעיני לשם התקדמות. כאשר מתעוררות שאלות או קשיים בין המפגשים ניתן ליצור איתי קשר באמצעות דוא"ל והודעות טקסט.
  ניתן גם  לנהל פגישות או חלקי פגישות בטלפון או בסקייפ.

 • מגוון כלים טיפוליים – יש באמתחתי שלל כלים טיפוליים, חלקם שכלתניים וחלקם יותר חווייתיים. אני מנסה להתאים למטופלים את הכלים בהתאם לצרכים ולנטיות שלהם.
  הגישות העיקריות שלי הן CBT (קוגניטיבי-התנהגותי) ו- ACT (קבלה ומחויבות). התמחיתי גם בכלים מתחומי התרפיה בתנועה,  Mindfulness, יוגה ועוד. מטופלים לומדים כלים חדשים להם, מבינים אותם לעומק ורוכשים מיומנות לשימוש יום-יומי.
  לעיתים, טיפול אינטגרטיבי, המשלב כלים מדיסציפלינות שונות הוא זה שהכי מתאים ועובד הכי טוב.

bottom of page